веб-сайт Каплиці на Галицькому гостинці

Вхід на сайт

Навігація по сайту
Опитування на сайті

ТАК!
НІ!


Найцікавіші новини

Наш Банер

веб-сайт каплиці на Галицькому гостинці

 

 


Наші друзі
Церква.info: офіційний веб-сатй УПЦ КП

 

 

bogoslov.cv.ua

 

храм успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці

 

cerkva-snt.at.ua

 

cerkva.te.ua

 

Православ’я на Прикарпатті

 

 

 

На сайті встановлена система Orphus. Якщо ви помітите помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

 

 

 


Архів новин
Март 2017 (1)
Февраль 2017 (1)
Август 2016 (2)
Июль 2015 (4)
Август 2014 (1)
Март 2014 (1)

 

"Темна каплиця" » Статті

Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Покаяння двері відкрий мені, Життєдавче! Статті
«Початок посту — це час покаяння, це день спасіння.
Душе, бадьорись і зачини пристрастей входи, щоб Бога побачити»

(Канон ранньої понеділка першої седмиці Великого посту).

Згадаймо слова учнів, коли Христос преобразився перед ними на горі Фавор: «Господи, добре нам тут бути!» А чи можемо ми, православні християни, знаходячись в храмі, з щирим серцем сказати ці слова? Чи вистачить нам благодатної сили, щоб вимовити їх? Добре нам тут бути лише тоді, коли ми зрозуміємо, до Кого ми приходимо, тоді ми відчуємо на серці особливе піднесення. Може, саме благодатна сила привела нас до храму, відірвала від повсякденного життя, щоб дати нам можливість відчути душевну радість і спокій, оскільки душа наша живиться молитвою, особливо в час Великого посту.
Ось і минув перший тиждень Великого посту. Протягом цієї швидкоплинної седмиці в храмі Почаївської ікони Божої Матері було людно, адже щоранку служилися богослужіння, які складалися з ранньої, часів, зображальних, вечірні, а в середу і п’ятницю – і з Літургії Ранішосвячених Дарів Святителя Григорія Двоєслова...
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
На захист православного мислення та способу життя Статті
Сьогодення пристосовує людину до життя різнонаправленного та багатостороннього через досягнення науково-технічного прогресу, винаходи сучасності та здобутки глобалізації. Цей плюралізм та багатовекторність життя відображається і в духовному житті людини. Люди живуть і вільно мислять але не помічають, як їхнє вільне мислення заполоняє мода, суспільні стереотипи, громадська думка, кар’єра, побут сучасного життя та все інше, без чого сучасна людина не бачить свого життя. Проте, це не є свобода волі, свобода мислення, свобода вибору, а навпаки духовна неволя.
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
Головний закон перебування в живому спілкуванні з Церквою, а через неї і з Богом: Влада над собою для пожертви себе Богові Статті
Живучи в світі, слід розрізняти промови і не слід будь-яке дзвінке слово приймати за істину. Багато брехні та лестощів ходить по світі. Всі довіряйте Слову Божому! Воно одне є вірним світильником в темноті життя цього.


Головну увагу, при роздумах про буття людини, слід звернути на те, що сталось з християнином, коли він став християнином (при хрещенні)? Називається він новим творінням, знову народженим; що зробило в ньому це нове народження?
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
Сповідь і Причастя Статті
Церква Установлена Богом для того, щоб проводити людство дорогою спасіння. Для здійснення нашого спасіння Свята Церква має Таїнства, як інструмент для задоволення потреб нашого духовного життя. Таїнство – це священнодія, яка під видимим виглядом звіщає душі віруючого християнина невидиму благодать Божу, та є установленим Господом, і через яке всі вірні отримують Благодать Божу. В Православній Церкві є сім Таїнств: хрещення, миропомазання, Євхаристія(Причастя), сповідь, єлеоосвячення(соборування), шлюб та священство.
Одним з найголовніших Таїнств є Таїнство Причастя(Євхаристії). В Таїнстві Причастя ми сподобляємося укріплення та вдосконалення нашого духовного життя через споживання спасительної їжі та пиття – Пречистого Тіла та Крові Нашого Господа Ісуса, та при щирому з’єднанні з самим джерелом нашого життя(Пс. 35,10).ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
Про "темну" каплицю та прп. Іова Почаївського Статті
Про "темну" каплицю та прп. Іова Почаївського


За легендою, що переходить з уст в уста між людьми в нашому селі та по його околицях, а від недавнього часу вона є записаною у поемі Покутської поетеси Юлії Долінської «Радість прозріння», говориться, що при Галицькому гостинці на славу Покрову Божої Матері стоїть капличка з цінною назвою "Темна". А називають її так тому, що в навколишніх селах побутує легенда, що її збудував темний хлопчик-сирота. Збудувавши святиню, тут же прозрів.
«До цієї каплички люди йдуть здалека і зблизька, в святкові і будні дні, несучи свої тривоги, жалі, болі, розпачі, леліючи в серці надію, що їх Пречиста вислухає, допоможе, порадить, вилікує, втре сльози, з’єднавши їх через молитву з своїм Сином, а нашим Спасителем Ісусом... Під час молитви в цій капличці в душу вливався такий блаженний спокій, що ніяк не хотілося розлучатися з цим святим місцем. Здавалось, ця капличка стоїть між небом і землею, а тіло втратило вагу». (зі вступного слова до легенди поетеси Юлії Долінської)...
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
Яка мета людини? Статті
Норма Християнського життя

Під нормою християнського життя розуміється правило, яке визначає мету людини та засоби для її досягнення, що дає рекомендацію щодо напрямку життя нашого.
Образ такої норми вкладений у створенні людини за образом та подобою Божою і вдихненне в неї божественне життя. Але сталося падіння і спотворило її. Спотворило але не знищило. Ось чому, коли звершилось втілення Сина Божого і відновлення падшого(Адама), тоді людина була помилувана Богом та обновлена новою нормою для спасіння. Але для того щоб уяснити нову норму, котра повинна керувати життям християнина слід знати і про першосотворену норму побожного, благочестивого життя людини.
При виясненні норми благочестивого життя слід вияснити: мету людини, засоби які Бог дарував людині для досягнення цієї мети, вивести зразкове правило для життя благочестивого. Отже, –
Яка мета людини?...
Стан сну Статті
У сні проходить третя частина людського життя, тому неможливо, щоб сон не мав глибокого значення для християнського життя. Зазвичай сном відновлюються сили та формується сутність людини – душевно-тілесна. Ось чому по відношенню до снів між людьми, що живуть за духом Христа, немає великої різниці. Хоч у в ньому і не бере участь самодіяльність, але благодатна зміна торкається самого буття, відповідно і того, що не в області свободи людини.
Тут справа, не в сні, а в сновидіннях...
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
Про «скелю» Петра, або Навколо чого має об’єднувати Церква Статті
Нещодавно у нашій районній газеті було надруковано статтю о. Теодора Оробця «Завдання Христової Церкви – об’єднувати людей» («Голос Покуття». - № 32. – 16 серпня 2013 року. – С.5. Зі статтею можна ознайомитися ТУТ), у якій порушуються надзвичайно важливі питання з історії України і Церкви. Питання справді важливі, позаяк для багатьох українців саме ці цінності були стимулом для самопожертви, сповідництва чи навіть мучеництва. Однак з деякими думками автора не можна погодитися....
Календар
«    Февраль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

Найцікавіші новини

Теги
Новини партнерів
Головна сторінка | Реєстрація | Добавити новину | Нове на сайті | Статистика | Підтримка |
 
Галицький гостинець © 2012. Каплиця ікони "Почаївської Божої матері" УПЦ КП