веб-сайт Каплиці на Галицькому гостинці

Вхід на сайт

Навігація по сайту
Опитування на сайті

ТАК!
НІ!


Найцікавіші новини

Наш Банер

веб-сайт каплиці на Галицькому гостинці

 

 


Наші друзі
Церква.info: офіційний веб-сатй УПЦ КП

 

 

bogoslov.cv.ua

 

храм успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці

 

cerkva-snt.at.ua

 

cerkva.te.ua

 

Православ’я на Прикарпатті

 

 

 

На сайті встановлена система Orphus. Якщо ви помітите помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

 

 

 


Архів новин
Март 2017 (1)
Февраль 2017 (1)
Август 2016 (2)
Июль 2015 (4)
Август 2014 (1)
Март 2014 (1)

 

"Темна каплиця" » Статті » Стан сну
Стан сну Статті
У сні проходить третя частина людського життя, тому неможливо, щоб сон не мав глибокого значення для християнського життя. Зазвичай сном відновлюються сили та формується сутність людини – душевно-тілесна. Ось чому по відношенню до снів між людьми, що живуть за духом Христа, немає великої різниці. Хоч у в ньому і не бере участь самодіяльність, але благодатна зміна торкається самого буття, відповідно і того, що не в області свободи людини.
Тут справа, не в сні, а в сновидіннях. Сновидіння є самовільними рухами уяви у сні тіла, з відсутністю самосвідомості та самодіяльності волі. У ході сновидінь розрізняють три ступені: марево, при дріманні; сновидіння чи сонне мріяння, при повному сні тіла; і сон потаємний, той що не пам’ятається, при мертвому сні тіла. У виникненні їх переважає внутрішнє життя з образами. Коли влада душі над собою втрачається, тоді образи уяви ніби вириваються та наповнюють всю душу. Тут образи різних часів та місць змішуються і з’єднуються за законами, котрі пізнати немає можливості. Особистість самого сновидця губиться: він вставляється у відтворені уявою драми, як особа стороння і піддається дивним перетворенням: то радіє, то страждає, то підноситься , то осоромлюється та ін. Тому, що душа втрачає самодіяльність у сні, то ще сильніше піддається впливу іншого світу, ніж наяву, добрі впливу доброго, погані – злого. Але сновидець в самій ж драмі сновидіння вважає себе особою, думаючою, бажаючою, і такою, що зважується на добро і зло. Така участь іноді зводиться до того, що прокинувшись, сновидець сумує чи радується, соромиться або схвалює те, що вчиняв у сні. Між такими сновидіннями розрізняють три види: одні невпорядковані, про котрі пише Сирах: «Як не можна зловитися за стіну, чи не можливо зловити вітер, так не можна довіряти снам…». Інші врозумляючі, котрі бачать люди, які починають приходити до пізнання, вкладаються Богом або Ангелом Хоронителем. Про них говорить Іов, що, під час сну і в нічних видіннях, коли людину охоплює сон, коли він спить на постелі своїй, Бог відкриває вухо його навчає його, захоплює людину для того, щоб віддалити від людини духа злого, щоб відірвати від неї гордість і щоб спасти душу її від могили (35,15-17). Треті ж, бувають особливими – Божественні, пророчі. Про них говорить Сам Бог: «якщо буває у вас пророк Господній, то Я відкриюся йому у видінні, уві сні говорю з ним» (Чисел. 12,6).
Сновидіння бувають такі, як серце сплячого. Їх можна більшою мірою вважати свідоцтвом нашого морального стану, котре у стані бадьорості не завжди помічається. У людини безпечної, відданій пристрастям, вони завжди нечисті, пристрасні: душа в них буває ареною гріха. У людини, що навернулася і ревно дбає про очищення серця, вони бувають то хороші, то погані, дивлячись на те, що візьме гору; а іноді, – в якому стані засне. Людина часто у таких снах піддається нападу бісів, котрі дуже сильно спокушають людей з мали духовним досвідом, про це нагадує св. Іоан Ліствичник. Турботливу людину це заставляє, ідучи до сну, за настановами Церкви, взивати до Бога та Ангела Хоронителя, щоб сон її був збережений вільним від всякої диявольської мрії, а їй самій, через сон, ще більше укріпитися в добрі. Людина взиває до Бога, святих, та ангелів про збереження уві сні сповняючи вечірнє молитовне правило, котре стає оберегом людського сну кращим від всяких ворожінь, примовлянь та магічних впливів. Такі впливи є не корисними, тому що вони віддають людську душу, котра у стані сну перебуває не у владі людської волі, на напади бісівської сили.
Від міри очищення серця, очищуються і сновидіння, так що у святих та досконалих вони являються ніби продовженням їхньої бдінної діяльності.
Чи не простягається очищення серця аж до збереження самодіяльності та самоуправління у будь-якому стані людського буття?

священик Павло Захарук
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Другие новости по теме:

 • Головний закон перебування в живому спілкуванні з Церквою, а через неї і з ...
 • На захист православного мислення та способу життя
 • Символічне значення храму та церкви
 • Що таке Православний Катехизм?
 • Про "темну" каплицю та прп. Іова Почаївського


 • Календар
  «    Сентябрь 2017    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   

  Найцікавіші новини

  Теги
  Новини партнерів
  Головна сторінка | Реєстрація | Добавити новину | Нове на сайті | Статистика | Підтримка |
   
  Галицький гостинець © 2012. Каплиця ікони "Почаївської Божої матері" УПЦ КП