веб-сайт Каплиці на Галицькому гостинці

Вхід на сайт

Навігація по сайту
Опитування на сайті

ТАК!
НІ!


Найцікавіші новини

Наш Банер

веб-сайт каплиці на Галицькому гостинці

 

 


Наші друзі
Церква.info: офіційний веб-сатй УПЦ КП

 

 

bogoslov.cv.ua

 

храм успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці

 

cerkva-snt.at.ua

 

cerkva.te.ua

 

Православ’я на Прикарпатті

 

 

 

На сайті встановлена система Orphus. Якщо ви помітите помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

 

 

 


Архів новин
Март 2017 (1)
Февраль 2017 (1)
Август 2016 (2)
Июль 2015 (4)
Август 2014 (1)
Март 2014 (1)

 

"Темна каплиця" » Статті » Про "темну" каплицю та прп. Іова Почаївського
Про "темну" каплицю та прп. Іова Почаївського Статті
Розпочинаючи своє журналістське дослідження перш за все хотілося б познайомити вас із географією та історією даного дослідження. Для того, щоб зрозуміти важливість цього дослідження для загалу скажу, чим же важливе місце мого проживання в історії загально-релігійних процесів нашої держави. Я проживаю в мальовничому с. Задубрівці, що на Покутті. Покуття в історії релігійного процесу відіграло важливу роль, бо тут народилось багато релігійних діячів, котрі стали святими; в родинах священиків народжувались і виховувались діти, котрі ставали світилами української писемності, такі як: Василь Стефаник, Наталія Кобринська та ін.. Це свідчить, що Покуття не полишене загальноукраїнських релігійних процесів. У одному із сіл нашого району народився святий преподобний Іов Почаївський, про що свідчать літописи, архівні документи та книга «Життя святих».
Але це все було, і хотілося б щоб і надалі наша Покутська земля на тлі релігійності нашої держави була на багато попереду серед інших. Коли я готувала це дослідження, то поставила перед собою завдання дослідити, що ж саме рухає християнами в нашому селі. Чи є ж така людина, через котру люди ще більше хочуть пізнавати Бога у всіх його творіннях, чи то своїми справами ця людина найбільше такому ставленню до Бога посприяла?
На мою думку, є така людина у нашій місцевості, і цією людиною є один хлопчик, котрий побудував «дивну» капличку поблизу нашого села, на місці, що зветься Галицький гостинець.
Його заслуга не в тому, що він побудував каплицю, а в історії його життя, що озвучена у місцевій легенді.
За легендою, що переходить з уст в уста між людьми в нашому селі та по його околицях, а від недавнього часу вона є записаною у поемі Покутської поетеси Юлії Долінської «Радість прозріння», говориться, що при Галицькому гостинці на славу Покрову Божої Матері стоїть капличка з цінною назвою "Темна". А називають її так тому, що в навколишніх селах побутує легенда, що її збудував темний хлопчик-сирота. Збудувавши святиню, тут же прозрів.
«До цієї каплички люди йдуть здалека і зблизька, в святкові і будні дні, несучи свої тривоги, жалі, болі, розпачі, леліючи в серці надію, що їх Пречиста вислухає, допоможе, порадить, вилікує, втре сльози, з’єднавши їх через молитву з своїм Сином, а нашим Спасителем Ісусом... Під час молитви в цій капличці в душу вливався такий блаженний спокій, що ніяк не хотілося розлучатися з цим святим місцем. Здавалось, ця капличка стоїть між небом і землею, а тіло втратило вагу». (зі вступного слова до легенди поетеси Юлії Долінської)
Коли це місце викликає такі почуття у людини, котра вперше тут побувала, то напевно і в тих людей, що ходять сюди щоденно, вона(капличка) стає двигуном їхньої релігійності, набожності та добротолюбства.
Повернемось до місця, де розташована капличка. Місце називається у нашому селі Галицьким гостинцем, проте в інших селах називають по-іншому, наприклад, в Ганьківцях – Горбасівка. Назва, котра побутує у нашому селі має свою історію. Капличка побудована навпроти місця, де колись на Галицькому шляху, котрим чумаки їздили по сіль, стояла гостинниця, де подорожні зупинялися на нічліг. Тут же на гостинці була і корчма, місце, де місцеві пропивали свій заробіток. Серед відвідувачів, що тут пиячили, був і батько цього хлопчика, про котрого йшла мова вище. Під час одного нальоту татарів на наш край дісталося і цій корчмі. Людей, що у той час були в корчмі пвобивали. Серед вбитих був і батько цього хлопчика.
Перед тим як був убитий батько, від тяжкої хвороби у героя моєї розповіді померла і матір. Прибитий горем, хлопець плакав так сильно, що осліп. Одного разу йому у сні було явлення ангела, який казав хлопчині, що той повинен збудувати капличку, на місці, до котрого ангел його завтра поведе. Дивним чином хлопчина був приведений на місце майбутньої каплиці. Неподалік пастушки пасли вівці, вони ж і принесли хлопчині дошки для побудови святині. Хлопчина дуже сильно хотів виконати місію, покладену на нього ангелами, але не мав інструментів. За Божим промислом тут проходив один столяр, і побачив хлопчину. Поговоривши з теслею, хлопець дізнався, що в нього є потрібні інструменти. Тоді і розпочалася робота. Малий, сліпий хлопчик почав різьбити по дошках, але дуже часто та глибоко ранив свої руки. Проте зупину роботі не було ні на хвилину, бо вірив малий, що коли буде закінчена робота, тоді ангел його знову навістить і він відчує таке заспокоєння як тоді, коли його батьки були ще живими. І ось робота була вже закінчена. У хлопця на руках стояла капличка незвичайної краси. Тоді Божа Матір у супроводі ангелів спустилася до хлопця на цьому місці та оздоровила його від сліпоти, а капличку забрала на небо. Від того часу кожне покоління старається відновити та відбудувати каплицю на цьому місці, а люди приходять сюди, щоб звернутися до Бога зі своїми проханнями.
Ця цікава історія переплелася з певними реальними подіями з життя одного святого. Каплиця розташована на полі, а навкруги є десять сіл. В одному з цих сіл народився святий Іов Почаївський. Він народився в 1551 році. Іов це ім’я монаше, а в дитинстві його звали Іваном Желізом. Тільки десять років мала дитина, коли вступила в Угорницький монастир послушником, і його там прийняли з любов’ю. Чому так рано дитина вступила до монастиря, нема відомостей, – можливо, що батьки його разом померли, а може їх татари захопили в полон або вбили, що тоді бувало нерідко. Це був десь 1561 рік. Це Господь захотів, щоб Іов Желізо віддався на службу Йому ще з дитячих років. Беручи це на увагу, стане ясним, чому малий монашок вибрав собі ім’я Іова Многострадального. (із книги «Життя святих»)
Так про Іова говорить книга «Життя святих». Але про дитинство його нічого не відомо. «До чого тут Іов Почаївський?» – скажете ви, читаючи дане дослідження.
Ось до чого. 1561 рік,– це, за історичними джерелами, рік будівництва першої каплички, про котру ми говорили вище. Якщо проаналізувати легенду, зміст якої коротко я вже викладала вище, можна прослідкувати, що вона говорить, про вік хлопчика, котрий будував капличку і вік його був десять років. Це вік в якому Іов Почаївський прийшов в Угорницький монастир. Хіба взяли б в монастир для монашого служіння хлопця в такому віці, якщо б він мав родину? Напевно, ні! От це ще один момент, що дає можливість думати, що тим хлопчиком був святий преподобний Іов Почаївський.
На мою думку, і всі ті події, описані в легенді, що сталися з хлопчиком лише підказують нам, а може, навіть, і дають відповідь на питання: «Що ж побудило Іова Почаївського до такого ревного служіння Богу?»
Дані наведені, в даному дослідженні можуть здатися, на перший погляд, недостовірними, але їх і не можна так легко заперечити. Тому, я вважаю, що такий виклад думок є доцільним, а дослідження таких паралелей, для мене особисто, стануть пріоритетними у подальших моїх працях. Я гадаю, що такі паралелі, про котрі я говорю в своєму дослідженні, стануть відомі назагал, оскільки, на Галицькому гостинці зараз планується будівництво собору святого Іова Почаївського та Православного Богословського ліцею, що буде, також носити ім’я цього святого. А історія цього сліпого хлопчика і буде рухати це будівництво.


Курилюк Оксана
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Другие новости по теме:

 • “ТЕМНА” ЗАСЯЯЛА СВІТЛОМ РАДОСТІ І ДОБРА
 • РАДІСТЬ ПРОЗРІННЯ
 • Стан сну
 • На захист православного мислення та способу життя
 • Чому необхідно відвідувати храм Божий?


 • Календар
  «    Сентябрь 2017    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   

  Найцікавіші новини

  Теги
  Новини партнерів
  Головна сторінка | Реєстрація | Добавити новину | Нове на сайті | Статистика | Підтримка |
   
  Галицький гостинець © 2012. Каплиця ікони "Почаївської Божої матері" УПЦ КП