веб-сайт Каплиці на Галицькому гостинці

Вхід на сайт

Навігація по сайту
Опитування на сайті

ТАК!
НІ!


Найцікавіші новини

Наш Банер

веб-сайт каплиці на Галицькому гостинці

 

 


Наші друзі
Церква.info: офіційний веб-сатй УПЦ КП

 

 

bogoslov.cv.ua

 

храм успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці

 

cerkva-snt.at.ua

 

cerkva.te.ua

 

Православ’я на Прикарпатті

 

 

 

На сайті встановлена система Orphus. Якщо ви помітите помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

 

 

 


Архів новин
Март 2017 (1)
Февраль 2017 (1)
Август 2016 (2)
Июль 2015 (4)
Август 2014 (1)
Март 2014 (1)

 

"Темна каплиця" » Статті » Сповідь і Причастя
Сповідь і Причастя Статті
Сповідь і Причастя

Церква Установлена Богом для того, щоб проводити людство дорогою спасіння. Для здійснення нашого спасіння Свята Церква має Таїнства, як інструмент для задоволення потреб нашого духовного життя. Таїнство – це священнодія, яка під видимим виглядом звіщає душі віруючого християнина невидиму благодать Божу, та є установленим Господом, і через яке всі вірні отримують Благодать Божу. В Православній Церкві є сім Таїнств: хрещення, миропомазання, Євхаристія(Причастя), сповідь, єлеоосвячення(соборування), шлюб та священство.
Одним з найголовніших Таїнств є Таїнство Причастя(Євхаристії). В Таїнстві Причастя ми сподобляємося укріплення та вдосконалення нашого духовного життя через споживання спасительної їжі та пиття – Пречистого Тіла та Крові Нашого Господа Ісуса, та при щирому з’єднанні з самим джерелом нашого життя(Пс. 35,10).
Причастя – це таїнство, в якому християнин, під виглядом хліба і вина, причащається істинного тіла та крові Нашого Спасителя . Це таїнство є вище від всіх інших таїнств православного Віросповідання, тому що воно є:
1) Надлишком таємності та неосяжності, тому що хліб і вино в цьому таїнстві міняють свою природу і перетворюються на Тіло і Кров Христову.
2) Надлишком Божої любові до нас, котрий подає нам Себе в цьому таїнстві.
3) Не тільки спасительним промислом про нас але і є жертва Богу за всіх, що закликає на нас Боже милосердя.
Таїнство Причастя з давніх-давен називалося по-різному:
1) Євхаристією(), тому що саме це грецьке слово вживається в оригіналі Святого Письма «і, поблагословивши(), переломив і сказав: Прийміть, споживайте, це є тіло моє, що за вас ламається»(1Кор 11.24).
2) Вечерею Господньою, тому що було встановлено на вечері Христа з учениками.
3) Трапезою Господньою, Христовою, священною та тайною(1Кор. 11,20), через те, що воно подає нам спасительну їжу та питво.
4) Таїнство престолу, тому що звершується у вівтарі на престолі.
5) Хлібом Господнім та Чашею Страшною, через використання в цьому таїнстві хліба та чаші з вином.
6) Чашею Благословенною, через образ освячення Святих дарів.
7) Тілом Христовим, Господнім, Спасительним, Святим та Кров’ю Христовою Чесною, через те що під виглядом хліба та вина подаються Тіло і Кров Христові.
8) Причастям, спілкуванням, бо причащаючись і долучаючись до цього Таїнства ми робимось єдиними з Господом Ісусом і між собою.
9) Чашею життя, спасіння через благодатну дію в нас.
10) Тайнами, Тайнами Святими, Божественними, Страшними, Небесними, по своїй сутності та неосяжності нами.
11) Жертвою Святою, Тайною, тому що дійсно служить жертвою для милості Божої.
Частково охарактеризувавши Таїнство Причастя, слід знати, що Православна Церква Подає Святі Тайни своїм вірним, і тільки їм, і лише після ретельної підготовки. Причастя Святих таїн є важливим і необхідним для кожного з православних християн: «Хто тіло Моє споживає та кров Мою п’є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня» (Іоан. 6, 54).
Найважливішою частиною підготовки до прийняття Божественних Таїн є інше Таїнство, Таїнство Сповіді, або Покаяння.
Таїнство Сповіді – це священнодія в якій пастир Церкви, тобто священик, силою Святого Духа, розрішає християнину, що кається та сповідається, (тобто видимо сповідує свої гріхи), гріхи, зроблені після хрещення, так що християнин робиться новим і освяченим, яким він був після хрещення.
Давні вчителі Церкви називали Таїнство Покаяння: розрішенням, сповіддю, примиренням, другим хрещенням.
Для того, щоб ті, що приступають до Таїнства Покаяння дійсно отримали відпущення гріхів, то від них , за вченням Православної Церкви, вимагаються наступні умови:
1) Жаль через заподіяні гріхи. Той, хто кається не може не розуміти всієї важкості своїх гріхів та їх згубних наслідків, не може не відчувати свої вини перед Богом, своєї недостойності, не може не скорбити серцем. Це почуття повинне бути внутрішнім, бо в одному тільки усному вияві нема покаяння. Жаль через заподіяні гріхи повинно виходити від совісті людини. «Чим більше ми согрішили, тим більше ми повинні плакати за гріхи» св. Кипріан.
2) Твердий намір змінити своє життя. «Отож, учиніть гідний плід покаяння!»(Мт.3,8) «Не той, сповідує гріх свій, хто каже,що згрішив, а той хто побачив гріх свій та зненавидів його» св. Василій Великий.
3) Віра в Ісуса Христа та надія на його Милосердя. «Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали.»(Дії 4,12). Як би ми тяжко не жалкували за заподіяні нами гріхи без віри в Бога спастися не можна, і одержати від нього відпущення гріхів. Бо як можна попросити прощення в того кого ми взагалі не визнаємо.
4) Усне визнання гріхів перед священиком. Необхідність цього сама собою очевидна з того, що розрішити(простити) гріхи в таїнстві Покаяння повинен священик, щоб розрішити які-небудь гріхи, треба їх знати. Сам Господь дарував Церкві Божественну владу зв’язувати та розв’язувати: «Сказавши це, дихнув і каже їм: Прийміть Святого Духа. Кому відпустите гріхи – відпустяться їм; кому затримаєте – затримаються»(Іоан. 20, 22-23), і без сумніву, не з тією метою, щоб священики безвідповідально, а навпаки відпускали гріхи саме тим, кому можна їх відпустити, судячи з розкаяння та степені їх гріховності, а не відпускати тим, котрі являться недостойними прощення через нерозкаяність чи тяжкість своїх злочинів. «Я відкрив Тобі гріх свій, і не сховав був провини своєї. Я сказав був: Признаюся в проступках своїх перед Господом! і провину мого гріха Ти простив» (Пс.31,5).
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

Другие новости по теме:

 • Митрополит Іоасаф: "Сповідь потрібна, щоб...
 • Богослужіння
 • Чому необхідно відвідувати храм Божий?
 • Головний закон перебування в живому спілкуванні з Церквою, а через неї і з ...
 • Сповідь мирян у храмі сіл Задубрівці, Зібранівка, Підвисоке


 • Календар
  «    Июль 2017    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   

  Найцікавіші новини

  Теги
  Новини партнерів
  Головна сторінка | Реєстрація | Добавити новину | Нове на сайті | Статистика | Підтримка |
   
  Галицький гостинець © 2012. Каплиця ікони "Почаївської Божої матері" УПЦ КП